Havířov – Basket Ostrava (15.10.); 83:49

Nedělní začátek utkání byl pravým opakem toho sobotního. Už byly holky soustředěnější a hned se to
odrazilo i na výsledku do 15 minuty, kdy byl stav 22:21. Pak přišla opět pasáž ve které jsme dostali
pár košů a holky sklopily hlavy a přestaly hrát a bojovat. ( 5 minut – 21:4!!! ). Opět se ukázalo, že na
některé naše hráčky stačí jen „bafnout“ a už dostanou strach a raději míč zahodí, místo toho aby
zvedly hlavu a nahrávkou našly spoluhráčky tak, jak to nakonec předváděly v poslední čtvrtině utkání.

BK Příbor – Basket Ostrava (14.10.); 78:45

Začátek utkání byla z naší strany jedna velká útočná tragedie. Dát za první čtvrtinu jen jeden koš
mluví za vše. Takový strach ze soupeřek spolu s nesoustředěností jsem ještě nezažil. Bohužel stále
v hlavách hráček převažují špatné návyky z minulosti a ty se projeví, když jsou pod tlakem. Je to běh
na dlouhou trať. Druhá i čtvrtá čtvrtina byla z naší strany slušná na obou stranách hřiště.

OSK Olomouc – Basket Ostrava (1.10.); 69:29

V nedělním dopoledním utkání jsme věděli, že nás čeká ještě houževnatější soupeř toho sobotního.
Během celého utkání jsme častěji měnili obranu a to mělo za následek, že jsme sice ubránili domácí
hráčky ve vnitřním prostoru trojkové části, ale na druhou stranu si soupeř s radostí zastřílel bez naší
aktivní obrany za 3 body. Naše hra na útočné půlce je zatím jedna velká katastrofa. Dát za utkání 29
bodů z toho 10 v poslední části je hodně málo. Jako by se holky bály jakkoliv ohrozit soupeřův koš.

Tišnov – Basket Ostrava (30.9.); 82:38

Historicky první utkání DL U19 v klubu Basket Ostrava, nám mělo ukázat, jak jsme na tak kvalitní
soutěž připraveni. Bohužel jsme vydrželi držet krok s domácím týmem jen prvních 8 minut do stavu
10:8. V následujících minutách jsme přestali bojovat a to se odrazilo v narůstajícím vedení domácího
týmu až na hrozivých 69:25 po třech čtvrtinách. V poslední části utkání jsme udělali změnu v obranné
činnosti, která zabrzdila domácí tým a výsledkem byl nerozhodný stav této čtvrtiny ( 13:13 ).