Basket Ostrava – OSK Olomouc (3.2.); 55:63

Sobotní utkání už bylo z jiného soudku. Kvalitnější soupeř nás prověřil, zda naše nově nastolená tréninková aktivnější činnost je správná volba. Bohužel jako ve většině těchto utkání jsme zaspali na samotném začátku, naší nepozorností a nesoustředěním se jsme umožnili soupeřkám na konci první čtvrtiny jít do 10 bodového vedení (7:17!!!). Druhá čtvrtina již byla o něco lepší. Předváděli jsme hru na obou polovinách hřiště, která by nás měla zdobit. Bohužel opět vstup do druhé poloviny se nám nevydařil. Odehrál se ve stejném duchu začátku té první. Hráčky se snažily velkou bojovností v poslední části strhnout vedení na naší stranu, ale nakonec jen bojovnost nestačila.

Basket Ostrava – BK Příbor (1.2.); 71:62

V utkání ve kterém jsme po celou dobu kontrolovali vývoj až do samotného závěru, jsme si vyzkoušeli veškeré herní útočné i obranné situace, na které jsme se připravovali na tréninku. Vedení o 22 bodů na konci třetí čtvrtiny bylo uklidňující, i díky tomu si mohly všechny holky dostatečně zaběhat.

BK Žabiny Brno B – Basket Ostrava (7.1.); 88:47

Jelikož výsledek nedělního utkání se nezapočítával do celkového umístění, protože družstvo Brna postupovalo do kvalifikace o extraligu, tak jsme se zaměřili na konkrétní individuální činnost a tou byl obranný doskok a odstavení hráčky. Kupodivu se tato činnost oproti sobotnímu utkání hodně vylepšila a bylo to znát zejména v první čtvrtině, kdy jsme hráli vyrovnané utkání. Bohužel v závěru druhé čtvrtiny jsme odpadli fyzicky a výborně rozehrané utkání jsme takto ztratily už v prvním poločase.

TJ Jiskra Kyjov - Basket Ostrava (6.1.); 67:48

První utkání v novém roce začalo z naší strany dosti nekoncentrovaně z čehož pramenila nedůslednost v zakončování a poločasové obranné skóre 26:13!!! Jako bychom nehrály a netrénovaly basket dva měsíce. Hráčky, které absolvovaly zimní soustředění s tím neměly problémy. Bohužel na ostatních ta dlouhá vánoční pauza byla hodně znát. / žádná sebedisciplína /

Basket Ostrava – TJ Jiskra Kyjov (29.10.); 74:63

Začátek nedělního utkání se odehrával ještě v atmosféře toho sobotního (rozhodčí Smelty nezvládal
své emoce a začal vyhrožovat a obviňovat naše hráčky), ale od druhé čtvrtiny jsme začali hrát tak jak
bych si částečně představoval. Třetí část nám nevyšla hlavně na obranné půlce ( 15:25 z toho
posledních 5 minut 5:21 ). Naštěstí se ukázalo v poslední části hry, jaké jsou naše hráčky bojovnice a
dotáhly utkání do vítězného konce. Za což jim patří dík, že dokázaly urvat první letošní vítězství v DL
U19.

Basket Ostrava – BK Žabiny Brno B (28.10.); 58:75

První domácí utkání v sezoně a čtyři nové hráčky v našem týmu. I díky tomu začátek utkání vypadal
z naší strany velice nervózně a nesehraně. Bohužel na sehrání jsme měli jen 4 tréninky. Každopádně
s přibývajícími minutami jsme se rozehráli a do 37.minuty jsme drželi s favoritem krok. Ve vypjatém
závěru utkání i díky necitlivým rozhodnutím rozhodčího, jsme nezvládli sami sebe a přenechali tak
vítězství hostujícímu týmu.

Havířov – Basket Ostrava (15.10.); 83:49

Nedělní začátek utkání byl pravým opakem toho sobotního. Už byly holky soustředěnější a hned se to
odrazilo i na výsledku do 15 minuty, kdy byl stav 22:21. Pak přišla opět pasáž ve které jsme dostali
pár košů a holky sklopily hlavy a přestaly hrát a bojovat. ( 5 minut – 21:4!!! ). Opět se ukázalo, že na
některé naše hráčky stačí jen „bafnout“ a už dostanou strach a raději míč zahodí, místo toho aby
zvedly hlavu a nahrávkou našly spoluhráčky tak, jak to nakonec předváděly v poslední čtvrtině utkání.

BK Příbor – Basket Ostrava (14.10.); 78:45

Začátek utkání byla z naší strany jedna velká útočná tragedie. Dát za první čtvrtinu jen jeden koš
mluví za vše. Takový strach ze soupeřek spolu s nesoustředěností jsem ještě nezažil. Bohužel stále
v hlavách hráček převažují špatné návyky z minulosti a ty se projeví, když jsou pod tlakem. Je to běh
na dlouhou trať. Druhá i čtvrtá čtvrtina byla z naší strany slušná na obou stranách hřiště.

OSK Olomouc – Basket Ostrava (1.10.); 69:29

V nedělním dopoledním utkání jsme věděli, že nás čeká ještě houževnatější soupeř toho sobotního.
Během celého utkání jsme častěji měnili obranu a to mělo za následek, že jsme sice ubránili domácí
hráčky ve vnitřním prostoru trojkové části, ale na druhou stranu si soupeř s radostí zastřílel bez naší
aktivní obrany za 3 body. Naše hra na útočné půlce je zatím jedna velká katastrofa. Dát za utkání 29
bodů z toho 10 v poslední části je hodně málo. Jako by se holky bály jakkoliv ohrozit soupeřův koš.

Tišnov – Basket Ostrava (30.9.); 82:38

Historicky první utkání DL U19 v klubu Basket Ostrava, nám mělo ukázat, jak jsme na tak kvalitní
soutěž připraveni. Bohužel jsme vydrželi držet krok s domácím týmem jen prvních 8 minut do stavu
10:8. V následujících minutách jsme přestali bojovat a to se odrazilo v narůstajícím vedení domácího
týmu až na hrozivých 69:25 po třech čtvrtinách. V poslední části utkání jsme udělali změnu v obranné
činnosti, která zabrzdila domácí tým a výsledkem byl nerozhodný stav této čtvrtiny ( 13:13 ).