Příbor – Basket Ostrava (22.10.); 50:65

Nedělní ranní utkání je vždy loterie, jak se hráčky vyspí a rozběhají. Každopádně jestliže chceme
vyhrávat tak je to vždy o soustředění se na utkání a to bohužel u nás první 4 minuty nefungovalo až
do oddechového času. Není možné, aby hráčka čtyři minuty nevěděla, koho vlastně osobně brání!!!
Jsem rád, že se pomalu vytrácí strach z útočné aktivity všech hráček, ale stále to není ono. Budeme se
muset více zaměřit na hru 1 na 1, abychom se více v útoku nebáli prosazovat. Velký klad tohoto
utkání je, že se všechny hráčky střelecky prosadily a některé i příjemně překvapily. Kaňkou je
obnovené zranění kotníku Žůrkové. Vítězstvím jsme se posunuli na prozatímní první místo v soutěži.

Basket Ostrava – Krnov (12.10.); 68:54

V druhém kole jsme měli ukázat, že už jsme něco natrénovali a získali patřičné sebevědomí. S tímto
soupeřem jsme hráli naposledy na zářijovém ostravském turnaji, kde jsme nakonec těsně vyhráli.
Tentokrát jsme nastoupili v oslabené mladší sestavě, ale na hřišti to ani nebylo poznat. Po celé utkání
jsme byli ve vedení a utkání tak měli pod kontrolou. Stále je ale před námi hodně tréninkové dřiny.

Basket Ostrava – Frýdek – Místek (7.10.); 69:70

První soutěžní utkání pro kategorii U17 se soupeřem s kterým jsme na konci května prohráli
v kvalifikaci o DL U17 o 37 bodů mělo ukázat, jaký jsme udělali progres za poslední čtyři měsíce.
Konečný výsledek mluví za to, že se nám povedlo dost individuálních činností zlepšit, bohužel dost
často jsou ještě v naší hře ještě okamžiky, ve kterých dost rezignujeme, místo toho abychom se
„zakousli“ do soupeře přesně tak, jako v posledních 3 minutách utkání, které jsme vyhráli 18:0 !!!,
hlavně díky výborné celoplošné presinkové osobní obraně všech hráček.