Basket Ostrava – BK Příbor (11.2.); 66:58

Do utkání nastoupilo z jedné i druhé strany 7 statečných a bojovně naladěných hráček. Velice vyrovnané utkání, ve kterém ani jeden tým se nedostal do výraznějšího vedení nad 4 body. Nakonec rozhodla naše lepší kondiční připravenost a v nastaveném čase jsme rozhodli o našem vítězství (12:4). Chválím všech 7 hráček za bojovnost, díky které vybojovaly cenné vítězství.

Frýdek - Místek – Basket Ostrava (26.1.); 60:45

Předehrávané utkání bylo ve znamení naší nesoustředěné hře na obou polovinách hřiště. V obranné fázi si některé hráčky myslí, že můžou bránit a ubránit s 30% nasazením,  hlavně na obranném doskoku. Na útočné půlce se bohužel hledáme a zároveň si zavazíme. Pozitivum je poslední čtvrtina, kterou jako jedinou jsme vyhráli o dva body a kde nasazení všech hráček bylo markantně rozdílné oproti začátku utkání. Tím pádem hráčky dokázaly, že fyzickou kondici mají, ale že se jim moc nechtělo… Každopádně i přesto vidím u některých hráček zlepšení jak v individuálních činnostech, tak i v basketbalovém přehledu na hřišti. Jedná se především o hráčky, které chodí na tréninky a na nich aktivně na sobě pracují.

SBŠ „C“ – Basket Ostrava (14.1.); 60:34

Toto utkání mi odkrylo velký nedostatek některých hráček a to je fyzická kondice a dravost. Není přece možné, aby si hráčka řekla o střídání už po 3 minutách co je na hřišti a přitom ještě nebrání tak jak by měla. Je pravda, že nám chyběly dlouhé hráčky, které by určitě doskočily více míčů pod oběma koši, ale právě proto chci, aby ostatní hráčky více zabojovaly a porvaly se o každý míč. Aspoň vím na co se zaměříme v tréninkové činnosti.

Příbor – Basket Ostrava (22.10.); 50:65

Nedělní ranní utkání je vždy loterie, jak se hráčky vyspí a rozběhají. Každopádně jestliže chceme
vyhrávat tak je to vždy o soustředění se na utkání a to bohužel u nás první 4 minuty nefungovalo až
do oddechového času. Není možné, aby hráčka čtyři minuty nevěděla, koho vlastně osobně brání!!!
Jsem rád, že se pomalu vytrácí strach z útočné aktivity všech hráček, ale stále to není ono. Budeme se
muset více zaměřit na hru 1 na 1, abychom se více v útoku nebáli prosazovat. Velký klad tohoto
utkání je, že se všechny hráčky střelecky prosadily a některé i příjemně překvapily. Kaňkou je
obnovené zranění kotníku Žůrkové. Vítězstvím jsme se posunuli na prozatímní první místo v soutěži.

Basket Ostrava – Krnov (12.10.); 68:54

V druhém kole jsme měli ukázat, že už jsme něco natrénovali a získali patřičné sebevědomí. S tímto
soupeřem jsme hráli naposledy na zářijovém ostravském turnaji, kde jsme nakonec těsně vyhráli.
Tentokrát jsme nastoupili v oslabené mladší sestavě, ale na hřišti to ani nebylo poznat. Po celé utkání
jsme byli ve vedení a utkání tak měli pod kontrolou. Stále je ale před námi hodně tréninkové dřiny.

Basket Ostrava – Frýdek – Místek (7.10.); 69:70

První soutěžní utkání pro kategorii U17 se soupeřem s kterým jsme na konci května prohráli
v kvalifikaci o DL U17 o 37 bodů mělo ukázat, jaký jsme udělali progres za poslední čtyři měsíce.
Konečný výsledek mluví za to, že se nám povedlo dost individuálních činností zlepšit, bohužel dost
často jsou ještě v naší hře ještě okamžiky, ve kterých dost rezignujeme, místo toho abychom se
„zakousli“ do soupeře přesně tak, jako v posledních 3 minutách utkání, které jsme vyhráli 18:0 !!!,
hlavně díky výborné celoplošné presinkové osobní obraně všech hráček.