3.12. Kvalifikace NF

Basket Ostrava - SK Bruntál      65:25 (13:10 39:17 47:25)
SBŠ Ostrava - Basket Ostrava   76:27 (32:4 44:17 63:17)

Tento víkend byl opravdu výživný, co se týče počtu zápasů pro naše hráčky. Odehráli jsme první kvalifikační zápasy o postup na Národní finále. Pořadatelem prvního kola byl SK Bruntál.

Také naše úvodní utkání bylo právě proti "domácímu" týmu Bruntálu. Podcenili jsme soupeře a nechali jej jednoduchými koši získávat body ve svůj prospěch. Čemuž svedčí také stavy 1. a 3. čtvrtiny zápasu (13:10 a 8:8). Díky druhé "pětky" jme poté soupeři odskočili a dokázali uhrát konečnou výhru 65:25.

Druhý kvalifikační zápas jsme odehráli s našim ostravským rivalem SBŠ Ostrava, který již nastoupil v plné síle. Opět nám soupěř dokázal v 1. a 3. čtvrtině výrazně bodově odskočit - (32:4 a 19:0), kdy dokonce ve třetí části zápasu se nám nepodařilo proměnit ani jeden koš. Naopak musíme pochválit naši nastupujíci druhou "pětku", která dokázala uhrát vyrovnaný zápas. Stavy čtvrtin druhé "pětky" - (12:13 a 13:10). Avšak stále je tento soupeř lepší a my toho musíme hodně dohánět.

Musíme na sobě ještě hodně pracovat, ale pokud to holky budou brát poctivě a pravidelně chodit na tréninky, věříme, že tento bodový rozdíl dokážeme postupně snižovat a hrát vyrovnaně celý zápas.

2.12. Loko Krnov - Basket Ostrava (45:44 a 58:57)

Loko Krnov - Basket Ostrava   45:44 (6:3 22:17 25:31)
Loko Krnov - Basket Ostrava   58:57 (14:19 31:29 37:45)

V sobotu 2.12.2017 jsme odehráli venkovní zápas proti týmu TJ Loko Krnov, na který jsme se netradičně dopravili vlakem. Což bylo pro holky trochu zpestření. Oba dva zápasy jsme bohužel prohráli o jediný bod. První zápas jsme si dokázali prohrát sami, kdy jsme z 28 trestných hodů dokázali proměnit pouze 8. Přihrávky nám často vypádavaly z ruk, nebo se jich zmocnil soupeř. Druhý zápas byl o něco lepší, kdy jsme se již snažili alespoň trochu zabojovat o míče pomocí doskoků. Na konci třetí čtvrtiny druhého zápasu jsme odskočili soupeři o 8 bodů, který však dokázal tuto ztrátu dohnat. Chyběla nám chuť bojovat o každý míč na hřišti.

18.11. Basket Ostrava - SBŠ Ostrava (62:75 a 34:66)

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava  62:75 (10:24 30:42 38:60)
Basket Ostrava - SBŠ Ostrava  34:66 (8:23 16:31 24:53)

V sobotu 18.11. jsme odehráli náš v pořadí druhý domácí zápas, který byl v duchu ostravkého derby proti týmu SBŠ Ostrava. Začátky obou zápasů nám soupeř výrazně bodově utekl. Tuto ztrátu jsme již nemohli dohnat. Bohužel ve druhém zápase jsme nezaregistrovali chuť bojovat o míč, hlavně v doskocích (jak obranných, tak i těch útočných). V obraně jsme měli taktéž veliké problémy. Víme, kde jsme pochybili a na co se máme na tréninzích zaměřit, abychom příště dokázali svést vyrovnanější boj. Tímto bychom chtěli pogratulovat soupeři k jejich vítězství v tomto derby.

4.11. SKB ZLÍN - BASKET OSTRAVA (29:101 a 46:102)

SKB Zlín - Basket Ostrava  29:101 (12:11 20:45 25:75)
SKB Zlín - Basket Ostrava  46:102 (18:21 30:46 34:64)

V sobotu 4.11. jsme odehráli utkání na půdě soupeře SKB Zlín. První čtvrtky obou zápasů jsme bohužel hráli se soupeřem vyrovnané utkání. Z počátku zápasů jsme pokulhávali v obraně, kdy se hráčkám nechtělo bránit. Nedokázali jsme urvat a doskočit míče z pod koše a taktéž jsme často neproměnili jasné koše. Další periody jsme již zvyšovali svůj bodový náskok, kdy jsme se začali snažit i v osobní obraně. Soupeř, když tuto naši snahu bránit zpozoroval, nás začal přehazovat a získávat tím jednoduché koše. Holkám bohužel trvalo, než na toto počínání soupeře i přes naše rady přišly. V obou zápasech se nám podařilo přeskočit na trojciferné skóre v náš prospěch. Tato magická hranice 100 bodů vyvolala u holek veliké nadšení, čímž jím tímto gratulujeme.

8.10. BKM ŽILINA - BASKET OSTRAVA (54:36 a 41:45)

BKM Žilina - Basket Ostrava  54:36 (8:13 20:26 36:35)
BKM Žilina - Basket Ostrava  41:45 (12:3 20:13 32:27)

První zápas sezóny kategorie U12 jsme odehráli v neděli 8.10. u našich zahraničních sousedů proti týmu BKM Žilina. Před zápasem se holky rozcvičily atletickou abecedou a nájezdy na koš. V prvním zápase, konkrétně v první polovině zápasu jsme si dokázali udržet náskok 6 bodů. Ve druhé polovině zápasu jsme polevili a soupeř se rychle dostal do vedení. V malé tělocvičně jsme se nedokázali uvolnit pro míč a bránit soupeře. Problémy jsme měli také s vyhozením míče z autu. V útoku jsme si sami ucpávali prostor v bedně pod košem, ke kterému jsme pak nemohli snadno provést nájezd. Ve druhém zápase jsme náskok soupeře dokázali dohnat ve 3. čtvrtině, kdy bylo skóre 27:32. 4. čtvrtinu holky zabraly a dokázaly uhrát vítězství 45:41. První zápas byl pro nás ponaučením a zjistili jsme, v čem máme své slabiny, kterými se budeme na tréninku zabývat.