Basket Ostrava - SK Bruntál (7.10.); 98:50

K dalšímu utkání Žákovské Ligy jsme nastoupili proti Bruntálu. Oba týmy dorazily na zápas pouze s 8 hráčkami a tak byl zápas lemován více time-outy, aby hráčky měly čas k odpočinku. Ani malý počet nás nepřimněl ustoupit od obrany po celém hřišti. Obrana nám pomohla k většímu nasazení a snadnější hře v útoku, dokázali jsme si vybudovat náskok 13 bodů (25:12). V následující čtvrtině obrana trošičku povolila, což se projevilo i na hře soupeře. Ten se prosazoval více v útoku a stáhl náš náskok. Poločas 43:34. Po delší poločasové pauze jsme nastoupili do třetí čtvrtiny opět těsnější obranou. V této čtvrtině také chyběla nejlepší hráčka Bruntálu, čehož jsme patřičně využili a soupeře v podstatě převálcovali (74:36). V poslední čtvrtině se zápas víceméně dohrával s konečným výsledkem 98:50. Chválím celý tým za obranou činnost, přehled v útoku a dodržování pokynů trenéra. Nicméně do příštích zápasů si pamatovat, že pokud trenér neřekne jinak, tak v obraně se nesmí polevovat, dokonce ani když vedeme větším náskokem. Každou minutou strávenou na hřišti se člověk učí, ale jen když hraje na 100% !

Basket Ostrava - BK Havířov (28.9.); 54:102

V tento sváteční den jsme na své palubovce přivítali těžšího soupeře z Havířova. Byl to již třetí zápas sezóny a byly v něm náznaky trošku větší vyhranosti a sebedůvěry z naší strany. I díky tomu, jsme byli schopni držet se soupeřem určitý krok. V poločase jsme na soupře ztráceli hratelných 14 bodů (28:42). S nástupem druhého poločasu jsme ovšem ztratili asi 4 míče v řadě a z toho dostali 4 koše. Holky bohužel sklopily hlavy, ztratily sebedůvěru z prvního poločasu a tak nás soupeř přejel  v třetí čtvrtině o jasných 31 bodů. Konečný výsledek 54:102. Celkově tým předvedl pěkný výkon převážně v první poločase.

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava "B" (24.9.); 52:45

První čtvrtina působila nervózně od obou týmů a proto skončila nízkým stavem 10:7 pro nás. Druhá čtvrtina byla z naší strany o něco lepší a tak jsme soupeři odskočili na 10 bodů (stav 24:14). Ve třetí třetině vypadala hra přesně opačně, ztráceli jsme míče, začali jsme se bát o výsledek a tak byl nakonec stav na konci třetí třetiny 32:37. Do čtvrté čtvrtiny jsme tedy šli se zbytečným 5 bodovým mankem. Nakonec jsme ale vybojovali první vítězství v soutěži. Koncový stav 52:45. Nicméně podotknout, že v zápase se neprojevovalo ani tak basketbalové umění, ale spíše bojovnost obou týmů. Příště to chce zachovat chladnou hlavu a méně se přizpůsobovat soupeři.

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava (21.9.); 34:97

Hned první zápas sezóny jsme odehráli asi proti nejlepšímu týmu z tabulky. SBŠ Ostrava byla technicky lepší a celkově vyhranější. Bohužel doplácíme na to, že holky mají odehrané z minulé sezóny strašně málo zápasů. Z výsledku 34:97 je toto patrné. V první čtvrtině zápasu jsme se ještě celkem soupeře drželi (10:23), ale bohužel v druhé čtvrtině jsme nebyli schopni zastavit útoky soupeře a sami jsme skórovali pouze 3 body (13:53). Musím ovšem holky pochválit za bojovnost i když únava na hřišti byla znatelná.