TJ Jiskra Kyjov - BASKET OSTRAVA (15.4.); 45:67

V posledním zápase kategorie U14 nás čekal silnější soupeř, se kterým jsme měli svést pomyslný souboj o 2. místo v tabulce. Na zápas jsme konečně dorazili s předstihem a tak holky měly řádný čas na rozcvičku. Do zápasu jsme nastoupili jako lavina a soupeře přehráli v první čtvrtině 29:5. I přes první čtvrtinu se soupeř nenechal zahnat do kouta a stále bojoval. Do konce zápasu to byl bodově vyrovnaný boj a každá čtvrtina skončila vyrovnaným výsledkem. Výsledek jsme ale dotáhli do vítězného konce a dobyli tak 2. místo v tabulce, což je pro nás velmi pěkný výsledek letošní sezóny! smile 

I když budeme ještě pokračovat v zápasech v kategorii U15, děkuji holkám za krásnou sezónu v kategorii U14 smile

BK Žabiny Brno B - BASKET OSTRAVA (14.4.); 26:65

Bohužel kvůli menšímu zpoždění vlaku a díky tomu, že nám ujela první tramvaj jsme tak jako v předchozím zápase přijeli do haly soupeře později. Na rozcvičení nám tak zbylo necelých 15 min. Naštěstí jsme ale opět hned zezačátku zachytili start utkání a dovolili střelit soupeři pouze 3b. V druhé čtvrtině, která skončila 33:7 v náš prospěch, jsme si vytvořili dostatečný náskok a mohli hrát více v pohodě. Jakousi pohodu na hřišti jsme dokázali udržet celý zápas a tým se zápasem bavil, což šlo vidět i na lavičce.

SK Tišnov - BASKET OSTRAVA (6.4.); 67:71

V pátek náš čekal odložený zápas v dalekém Tišnově. Cesta byla mírně ucpaná a tak jsem dorazili do haly později, než bychom měli. Zápas tedy začal později a po první minutě bylo znát, že cca 10 min. na rozcvičení nebylo zrovna ideálních. naštěstí se holky po první minutě běhání a následném time-outu dokázaly rychle dostat do hry. Následná hra byla velmi svižná a zakončovalo se docela dost z protiútoků. Obě družstva bránili po celém hřišti. Zápas byl pěkný na pohled, propletený mnohými pěknými basketbalovými akcemi a lahodil tak oku diváka. Chválím holky za agresivní obranu po celou dobu zápasu a za roztažení hry po celém hřišti. Obraný doskok už se malinko lepší, ale stále je na čem makat. Z tohoto krásného utkání jsem vyšli jako vítězný tým :)

BASKET OSTRAVA - SK Bruntál (25.3.); 83:57

V neděli jsme přivítali soupeře z Bruntálu. Po těžkém sobotním utkání šla vidět na holkách jistá únava. V první čvrtině nás soupeř porážel 19:26. I když jsme nedokázali úplně přepnout na naši rychlost a v podstatě tím úplně odpadly naše rychlé protiútoky, tak jsme dokázali soupeře přehrát aspoň v útocích postupných. 

BASKET OSTRAVA - OSK OLOMOUC (24.3.); 53:61

Po delší pauze v kategorii U14 nás čekal soupeř z Olomouce, který je jasně na prvním místě tabulky bez jediné prohry. Bylo tedy jasné, že to bude velmi těžké utkání. Snad poprvé v letošní sezóně můžeme říct, že jsme se opravdu sešli v plném počtu (byl to krásný pocit smile ). Začli jsme výborně a hráli naši hru a tak jsme v první čtvrtině drželi krok se soupeřem a prohrávali o jeden bod. Bohužel v následují čtvrtině jsme neudrželi tempo a úplně propadli jak v útoku, tak v obraně. to mělo za následek soupeřův náskok v poločase 43:24. Po důrazné promluvě, že takhle by to nešlo daly holky hlavu nahoru a začli opět hrá naši hru. To mělo za následek výhru ve třetí čtvrtině o jeden bod. V poslední čtvrtině jsme sebrali všechny síly a vrhly se na soupeře, který už byl v menší sestavě značně unavený. To mělo za následek, že jsme poslední čtvrtinu vyhráli 18:8 ! Bohužel v celkovém součtu jsme prohráli o 8b. Za tři čtvrtky musím holky pochválit, odvedly pěkný výkon. I když nás může celkem těsná prohra nad silným soupeřem trošku mrzet, musíme se na to podívat i z druhé stránky: Na začátku sezóny jsme v říjnu s tímhle soupeřem prohráli o 30b. Nyní o osm bodů, takže myslím, že je to velký pokrok smile

SBŠ Ostrava B - BASKET OSTRAVA (23.2.); 52:59

Odveta na soupeřově hřišti z předešlého utkání (z 22.2.) byla úplně o nečem jiném. Bohužel jsme nastoupily jenom v 8 oproti minuléhu utkání a tak jsme nemohli moc střídat. Soupeř hrál přesně to co potřeboval, když v malé tělocvičně skoro pokaždé agresivně zdvojoval někdy i ztrojoval hráčku s míčem, protože věděl, že se zde moc nedá manévrovat. Rozhodčí nasadili celkem volný metr v zápase a tak utkání docela připomínalo oblastní soutěž mužů, kde se to řeže hlava nehlava. I přes tyto fakta náš tým zachoval celkem klidnou hlavu a utkání dotáhl do vítězného konce. Holky chválím za to, že neztraily nervy a snažily se dodržovat moje pokyny. Zároveň se mi líbilo, že jsme v tomto zápase dokázali mít už konečně hlavu více nahoře a tím získali přehled na hřišti a dokázali jsme tak přehrát soupeřovo zdvojování. Bohužel nás stále trápí obranný doskok, na kterém budeme muset hodně zapracovat.

BASKET OSTRAVA - SBŠ Ostrava B (22.2.); 106:30

V tomto zápase jsme dodržovali co jsme měli a hráli jsme s chutí, možná proto i tak vysoké skóre z naší strany. Nutno podotknout, že každá zúčastněných hráček skórovala.

BASKET OSTRAVA - BK Žabiny Brno B (11.2.); 53:42

V tomto utkání jsme se bohužel přizpůsobili tempu soupeře, možná i z důvodu předešlého náročnějšího utkání. Zápas tak probíhal v pomalejším tempu bez nějakého většího počtu rychlých protiútoků z naší strany. Čím se zápas více chýlil ke konci, tím soupeř opět zalézal více do bedny. Naštěstí pro nás to nemělo takový důsledek jako v předchozím utkání. I když jsme nakonec zvítězili o 11b. herní projev týmu byl o dost horší, než v sobotním utkání s Kyjovem.

BASKET OSTRAVA - Jiskra Kyjov (10.2.); 52:57

Námi vyýborně odehrané utkání ze kterého jsme vyšli jako morální vítězové. Celý tým odvedl dobrou práci. Celé utkání zkazil jenom fakt, že soupeř, který prohrával po první čtvrtině 4:22 zalezl do bedny. Náš tým se potom nájezdy rozbíjel o soupeřovu "obranu", který nás bránil odstoupeně na dva metry. Bohužel se ukázalo, že (nejen) čeký basket v mládežnických kategorií trpí komplexem: vyhraj za každou cenu. Gratuluji teda soupeři, který tímto tahem sice vyhrál zápas o 6 bodů, ale v zápase se v obraně nenaučil nic. Tím alespoň lépe pro nás. 

BASKET OSTRAVA - SKB TIŠNOV (13.1.); 48:72

V prvním zápase v roce 2018 k nám přijel pro nás neznámý soupeř, který se objevil po sloučení skupin po první části soutěže. Bohužel tým sužovala velká nemocnost a zranění hráček, proto jsme zápas odehráli v převážné části s o rok mladšími hráčkami. I přes to tým srdnatě bojoval až do konce, bohužel šlo vidět, že soupeře v určitých místech výkonnostně nestíháme. Největší problém nám dělal obranný doskok, který musíme v příštích měsícíh co nejvíce zlepšit.

BASKET OSTRAVA - OP PROSTĚJOV (3.12.); 64:67

Trochu jsem se obával, že po odmakaném sobotním zápase budou holky trošku unavené a tempo hry proti houževnatému soupeři z Prostějova bude o něco menší. Jsem rád, že jsem se obával zbytečně a celý tým mě mile překvapil ještě větším nasazením, než v předchozím zápase. Celý zápas byl po celou dobu hodně vyrovnaný a skóre se přelívalo na obě strany. Koncovku jsme bohužel nezvládli (prohra o 3 body), ale s výkonem můžeme být nadmíru spokojeni, už jenom proto, že jsme soupeři nedali zadarmo ani píď naší domácí palubovky a na výhru musel vynaložit všechny své síly. Bylo taky poznat zlepšení co se týče fyzické kondice, na závěr jsem působili rozodně čerstvějším dojmem, než vyšťavený soupeř. VŠECHNY holky mě opět v zápase něčím překvapily (v dobrém smyslu), v čem se zlepšily apod., za což jsem strašně rád. Na závěr bych jenom rád zmínil, že někteří rodiče z Prostějova by se měli začít chovat jako dospělí lidé a uvědomit si, že jejich děti hrají hlavně pro radost (zvlášť v tomhle věku).

BASKET OSTRAVA - OSK OLOMOUC (2.12.); 53:61

V jednom z posledních utkání ligy U14 v tomto roce, k nám přijel soupeř z Olomouce. Tomuto soupeři jsme měli co oplácet, protože z minulého vzájemného zápasu, jsme si po hrozném výkonu odváželi 30 bodů navíc. Sobotní zápas se ale naštěstí vyvíjel úplně v jiném duchu a celý tým od začátku až dokonce předvedl bojovný výkon a všichni do toho vložili 100% usílí. To se projevilo samozřejmě nejenom na celkovém projevu hry, ale taky na skóre, které bylo velmi vyrovnané a bodově se týmy od sebe neodloučili snad na více než 10 bodů. I když se zápas nepodařilo vyhrát na skóre, pro náš tým to byla určitě výhra, protože jsme předvedli kvalitní výkon a dobře si zahráli :) VŠECHNY holky mě v zápase něčím překvapily (v dobrém smyslu), v čem se zlepšily apod., za což jsem strašně rád.

SK BRUNTÁL - BASKET OSTRAVA (19.11.); 43:56

Brzo ráno jsme vyjeli k soupeři za humny. V Bruntále nás při vyýstupu z aut alespoň částečně probudil ledový vánek. I díky těmto faktům jsme do utkání nenastoupili úplně ospale. Tempo zápasu bylo od začátku celkem svižné a halvně bojovné od obou družstev. Bohužel se nám nedařilo efektivně zakončovat a minuli jsme několik jasných košů. Utkání se podařilo dotáhnout do vítězného konce i přes určitá zranění a méně přesnou střelbu. Chválím tým hlavně za světlé momenty na útoční polovině, kdy jsme konečně roztáhli hru a tím šel i více míč z ruky.

BK HAVÍŘOV - BASKET OSTRAVA (17.11.); 104:40

Proti silnému soupeři z Havířova jsme nijak nepřekvapili. Soupeř nás předčil ve všech činnostech. Holky chválím za bojovnost i přes nepříznivý vývoj utkání. Hlavně neztrácet trpělivost :)

SBŠ OSTRAVA - BASKET OSTRAVA (9.11.); 101:48

V tomto zápase jsme se přizpůsobili pomalejší hře soupeře, nebyli jsme schopni se rychle rozběhnout. V pomalejší hře jsme se neprosadili. V poslední čvrtině jsme zápas úplně vzdali.

SBŠ OSTRAVA B - BASKET OSTRAVA (5.11.); 41:68

Nedělní zápas na palubovce soupeře začínal už brzo ráno v 8:30. Jsem rád, že tak brzký čas neovlivnil náš svěží start do utkání. Díky dobrému startu jsme si vybudovali menší náskok (13:21). Druhou čtvrtinu jsme pokračovali v dobrém výkonu a navýšili svůj poločasový náskok na 23:39. Do druhého poločasu jsme nastoupili trošičku ve zpomaleném tempu a se soupeřem jsem hráli vyrovnaně. V poslední čtvrtině jsme ovšem nasadili opět větší tempo jak v obraně, tak v útoku a navýšili tak skóre na konečných 41:68.

Týmový výkon v obraně byl dobrý, nicméně musíme se naučit brát na záda, i když je soupeř v průměru menší než my! Hodnotím kladně taky výkon v útoku, kde holky začínají hrát s hlavou nahoře a dokáží si tak usnadnit situace např. přihrávkou.

OSK Olomouc - Basket Ostrava (22.10.); 75:45

V následujícím nedělním utkání jsme přijeli na hřiště soupeře, který se jeví jako "papírově slabší". Bohužel jsme ale pokračovali v sobotním tempu a jako tým jsme předvedli nejhorší "výkon" (pokud se to tak dá nazvat) v 1. poločase, jaký jsem kdy u týmu kdy viděl. Nejevili jsme žádné známky snahy, bojovnosti a tým blouznil po palubovce jako Alenka v říši divů. Takhle se hrát basket prostě nedá. Za 1. poločas jsme vsítili pouhých 11b., zatímco soupeř si užil našeho koše v plné míře a nasázel nám 46b. !!! V druhém poločase se nakonec tým "probudil" a začal jevit známky, že má chuť hrát. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 20:15 a celkově v druhém poločasu jsme nasázeli 34b. Bohužel je pozdě začít hrát od poloviny zápasu a po "probuzení" týmu jsme byli alespoň schopni korigovat výsledek na konečných 75:45. Tento víkend se nám celkově nepovedl a musíme na něho co nejrychleji zapomenout, zvednout hlavy a pokračovat dál !

OP Prostějov - Basket Ostrava (21.10.); 64:30

První dopolední venkovní zápas v sezóně očividně týmu nesvědčil, protože do zápasů nastoupil jako leklá ryba. Po celou dobu zápasu jsme se procházeli po hřišti bez nějakého většího nasazení v obraně. V útoku jsme nebyli schopni nic vymyslet, protože soupeř hrál agresivní obranu, která ukazovala, kdo chce tento zápas vyhrát. To se nakonec soupeři podařilo, protože náš tým nepodal ani průměrný výkon. Nakonec prohra o 34b. nad soupeřem, se kterým jsme měli hrát minimálně vyrovnané utkání. Poprvé v sezóně nemůžu tým za výkon pochválit.

Basket Ostrava - SK Bruntál (7.10.); 98:50

K dalšímu utkání Žákovské Ligy jsme nastoupili proti Bruntálu. Oba týmy dorazily na zápas pouze s 8 hráčkami a tak byl zápas lemován více time-outy, aby hráčky měly čas k odpočinku. Ani malý počet nás nepřimněl ustoupit od obrany po celém hřišti. Obrana nám pomohla k většímu nasazení a snadnější hře v útoku, dokázali jsme si vybudovat náskok 13 bodů (25:12). V následující čtvrtině obrana trošičku povolila, což se projevilo i na hře soupeře. Ten se prosazoval více v útoku a stáhl náš náskok. Poločas 43:34. Po delší poločasové pauze jsme nastoupili do třetí čtvrtiny opět těsnější obranou. V této čtvrtině také chyběla nejlepší hráčka Bruntálu, čehož jsme patřičně využili a soupeře v podstatě převálcovali (74:36). V poslední čtvrtině se zápas víceméně dohrával s konečným výsledkem 98:50. Chválím celý tým za obranou činnost, přehled v útoku a dodržování pokynů trenéra. Nicméně do příštích zápasů si pamatovat, že pokud trenér neřekne jinak, tak v obraně se nesmí polevovat, dokonce ani když vedeme větším náskokem. Každou minutou strávenou na hřišti se člověk učí, ale jen když hraje na 100% !

Basket Ostrava - BK Havířov (28.9.); 54:102

V tento sváteční den jsme na své palubovce přivítali těžšího soupeře z Havířova. Byl to již třetí zápas sezóny a byly v něm náznaky trošku větší vyhranosti a sebedůvěry z naší strany. I díky tomu, jsme byli schopni držet se soupeřem určitý krok. V poločase jsme na soupře ztráceli hratelných 14 bodů (28:42). S nástupem druhého poločasu jsme ovšem ztratili asi 4 míče v řadě a z toho dostali 4 koše. Holky bohužel sklopily hlavy, ztratily sebedůvěru z prvního poločasu a tak nás soupeř přejel  v třetí čtvrtině o jasných 31 bodů. Konečný výsledek 54:102. Celkově tým předvedl pěkný výkon převážně v první poločase. 

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava "B" (24.9.); 52:45

První čtvrtina působila nervózně od obou týmů a proto skončila nízkým stavem 10:7 pro nás. Druhá čtvrtina byla z naší strany o něco lepší a tak jsme soupeři odskočili na 10 bodů (stav 24:14). Ve třetí třetině vypadala hra přesně opačně, ztráceli jsme míče, začali jsme se bát o výsledek a tak byl nakonec stav na konci třetí třetiny 32:37. Do čtvrté čtvrtiny jsme tedy šli se zbytečným 5 bodovým mankem. Nakonec jsme ale vybojovali první vítězství v soutěži. Koncový stav 52:45. Nicméně podotknout, že v zápase se neprojevovalo ani tak basketbalové umění, ale spíše bojovnost obou týmů. Příště to chce zachovat chladnou hlavu a méně se přizpůsobovat soupeři.

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava (21.9.); 34:97

Hned první zápas sezóny jsme odehráli asi proti nejlepšímu týmu z tabulky. SBŠ Ostrava byla technicky lepší a celkově vyhranější. Bohužel doplácíme na to, že holky mají odehrané z minulé sezóny strašně málo zápasů. Z výsledku 34:97 je toto patrné. V první čtvrtině zápasu jsme se ještě celkem soupeře drželi (10:23), ale bohužel v druhé čtvrtině jsme nebyli schopni zastavit útoky soupeře a sami jsme skórovali pouze 3 body (13:53). Musím ovšem holky pochválit za bojovnost i když únava na hřišti byla znatelná.

Partneři

      Poski       
Spolecne-tvorime-jih      Mor-ostr-privoz          Ostrava  

Kontakt

BASKET Ostrava, z.s. spolek

Sokolská třída 1918/46

702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Kontaktní osoba:

Ludvík Magnusek

E-mail: basketostrava@basketostrava.cz

Tel.: 702 075 294