13.1.2019; Basket Ostrava - OP Prostějov; 42:105 (11:28 21:69 33:83)

Další zápas v novém roce byl pro nás hodně těžký. Narazili jsme na soupeře, které má šikovně vysoké hráčky. Jejich výškový průměr byl o hlavu vetší než náš. V tomto zápase jsme hořeli na obranném doskoku a osupeř si tam dělal co chtěl.

Nebyli jsme schopni zastavit ani rychlé protiútoky soupeře. Celkově se nám nedařila střelba. ani zakládání rychlých protiútoků. Na soupeře jsme tento den neměli, zvlášť kvůli obranné činnosti.

12.1.2019; Basket Ostrava - Gepardice Rožnov pod Radhoštěm; 74:59 (18:10 43:20 56:38)

Z naší strany byla hra celkem plynulá a rychlá, kdy jsme se snažili rychlými protiútoky nabourat soupeřovu odstoupenou obranu. Jelikož se nám celkem dařilo i střelecky, ucpáním bedny si soupeř v postupných útocích nepomohl.

Musím pochválit holyk za snahu hrát rychle a útočné doskoky po vlastních střelách. Na druhou stranu dost tápeme v obranné činnosti, ne které musíme hodně pracovat.

15.12.2018; Basket Ostrava - Loko Krnov; 67:49 (20:13 38:19 49:39)

Hlavním pozitivem v tomto zápase bylo, že konečně kompletně celé družstvo na hřišti bojovalo a hrálo naplno celý zápas. Jen tak dál smile

28.11.2018; SBŠ Ostrava - BO; 89:33 (28:8 48:20 73:26)

K tomuto zápasu a zároveň celkově k první polovině sezóny se hodí pouze jeden komentář: Nemůžeme hrát kvalitní utkání a naučit se basketbal bez toho, aniž by se nám chtělo a vše co děláme, musíme dělat naplno.

18.11.2018; BK Frýdek-Místek - BO; 56:88 (10:14 22:38 38:59)

Další zápas proti Frýdku byl až do poločasu celkem vyrovnyným zápasem. Obdivuju rodiče a hráčky, že dokázali v nevytopené hale odehrát tento zápas. I když to tak možná nevypadalo a skóre tomu moc nenasvědčuje, projev hry byl určitě lepší, než v sobotním zápase proti Příboru. Zakládání protiútoků bylo ještě lepší a obrana se taky trochu zlepšila. V tomto zápase nás akorát může mrzet spousta nedaných "tutovek".

17.11.2018; BK Příbor - BO; 41:93 (13:22 18:46 26:68)

Zápas proti papírově slabšímu soupeři se vyvíjel dle očekávání., kdy jsme se ujali vedení a postupně ho navyšovalï až do konce zápasu. Chtěl bych tým pochválit za první náznaky správného založení protiútoku. Na druhou stranu nám obrana dělá veliké problémy a musíme na ní zapracovat.

3. a 4.11.2018; Havířov - BO / BO - Havířov; 74:43 / 44:74

BK Havířov - Basket Ostrava; 74:43 (19:8 35:12 53:25)
Basket Ostrava - BK Havířov; 44:74 (7:16 26:28 36:59)

Tato dvojička venku/doma se dá srhnout do jednoho komentáře, protože jak už výsledek naznačuje, oba zápasy probíhaly podobně. I když jsme bojovali, základní problém byl v obraně, kdy jsme nebyli schopni zastavit jednu hráčku.
Na obraně musíme zapracovat ze všeho nejdříve.

21.10.2018; Krnov - BO; 54:59 (11:16 38:33 46:42)

Předchozí výsledky naznačovaly, že tento zápas na půdě soupeře by měl být vyrovnaný. A to se taky potvrdilo. V první čtvrtině zápasu jsme asi předvedli zatím nejlepší výkon sezóny, kdy jsme hráli zodpovědně v obraně a přesně zahajovali rychlé protiútoky. To se projevilo i na skóre, Bohužel ve druhé i třetí čtvrině se sice na hřišti bojovalo, ale vytratila se přesnost. Občasným zaspáním v obraně a nebo zbytečnou ztrátou jsme dovolili soupeři skórovat. Ten nás druhou čtvrtinu přehrál a tím se dostal do vedení. Třetí čtvrtina byla bodově celkem vyrovnaná, mírně jsme soupeře dotáhli. Poslední čtvrtka už byla v naši režii, kdy jsme urputně bojovali v obraně a těžili tak i v útoku. Celkově chválím tým za bojovnost po celý zápas a za snahu udržet rychlé tempo na hřišti, i když se zrovna nedařilo (nepřesné přihrávky, zakončení apod.). Taky chválím každou za nebojácnost ve snaze přehrá soupeřku 1v1, což se dařilo všem 11 hráčkám a vidím v tom pokrok.

24.9.18; Bo- BK F-M; 66:39 (23:14 43:21 58:29)

Druhý zápas ve "víkendové dvojičce" byl rozhodně v pomalejším tempu, než ten předchozí, snad to bylo i tím, že palubovka trošku klouzala a hra místy přípomínala hokej. Doufám, že příště tepmo bude rychlejší a palubovka nebude klouzat.
V tomto zápase bych vyzdvihl spíše naší útočnou část hry, kdy vznikaly pohledné akce 1v1, popř. 2v1. Zároveň je velké plus, že každá z 11 hráček dokázala skórovat smile

23.9.18; BK PŘÍBOR - Bo; 33:67 (4:16 14:37 30:47)

V prvním zápase sezóny jsme se utkali se soupeřem z Příbora. Cílem zápasu bylo hrát agresivní a těsnou obranu, což jsme až na občasná hluchá místa dokázali plnit. V útoku jsme si vedli celkem dobře a chválím všechny holky, že se nebály tvořit hru jednoduše tzn. hrou 1v1. Stále ovšem chybí určité základní věci, které musíme dostat co nejdříve pod kůži.