14.10.2018; BO - SBŠ OStrava; 63:51 a 49:47

BO - SBŠ; 63:51 (19:5 43:18 51:25)

BO - SBŠ; 49:47 (13:9 35:19 37:25)

První ostravské derby jsme odehráli na domácí půdě. Spojíme komentář obou zápasů, jelikož byly skoro jako přes "kopírák". První polovinu utkání si dokážeme vytvořit nad soupeřem dostatečný náskok, ale po poločase jako by to nás uhodil blesk. Soupeř se probudil, ale my zaspali. Tolik šancí, které jsme dali soupeři ve druhých poločasech raději ani nebudeme počítat - absolutně jsme to dali zadarmo. To, že máme nad soupeřem náskok ještě neznamená, že zápas můžeme vypustit a přestat hrát!!! Právě naopak. Ostatně toto dokazuje i výsledek jednostlivých zápasů, zejména pak druhého utkání, které bylo do posledních sekund velice napínavé. Teď musíme opět zabrat na trénincích, abychom zapracovali na věcech, které nám v zápase dělaly problémy. K tomu je však NUTNÁ pravidelná účast všech hráček na všech trénicích a zodpovědný přístup hráček. Ostatně vše se pak zúročí v zápasech - ať už chyby, absence, tak i píle a vytrvalost.

30.9.2018; OSK - BO; 36:53 a 45:58

OSK - BO; 36:53 (8:13 19:30 26:42)

OSK - BO 45:58 (11:15 30:26 39:39)

Máme tady první venkovní výjezd a silnějšího soupeře OSK Olomouc. Zranění se nás opět drží. V prvním zápase jsme po nervozním začátku převzali iniciativu a udělali jsme si vetší náskok, který jsme udrželi až do konce. Do druhého zápasu jsme nastoupili s tím, že se nemůže nic stát, ale v poločase jsme prohrávali o 4b . Soupeř byl bojovnější a dravější. Poločasová domluva zřejmě pomohla a po 3q remíza. Ještě ve 4q se nám soupeř vzdálil na 4b. Zabrali jsme v obraně, začali se trefovat a otočili nepříjemné skóre v náš prospěch. Vezeme z horké půdy 2 výhry. Výkonem jsme však nijak nepřesvědčili. Musíme zabrat na tréninku. Ale co je nejdůležitější chodit na tréninky. Jdeme se připravovat dále. „Zápas od zápasu“.

15.9.2018; BO - Zlín; 73:24 a 47:31

BO - Zlín; 73:24 (15:11 37:15 53:21)

BO - Zlín 47:31 (12:16 25:20 36:25)

Domácí zápas proti Zlínu jsme odehráli bez několika hráček základní sestavy. Na zápas jsme nominovali 15 hráček ( slabší a mladší hráčky ) - všichni si zahráli. V zápase jsme si vyzkoušeli hru 1:1 a rychlé protiútoky, které nám docela šly. V obraně nám to skřípalo, na trénincích na ní určitě zapracujeme. Hráčky hrály zápasy v pohodovém tempu a nakonec 2x vyhrály…