Basket Ostrava - OP Prostějov (14.10.); 57:65

Již třetí zápas v řadě na domácí palubovce poskytnul krásnou a vyrovnanou bitvu obou týmů. Bohoužel jsme si nechali odskočit soupeře hned v první čtvrtině na 10b., což nás mohlo v celkovém součtu mrzet, protože ostatní čtvrtiny byly zcela vyrovnané. Konec první čtvrtiny 10:20. Druhou čtvrtinu jsme hlavně po jistějším obranném doskoku a také lepší obraně na míč hráli se soupeřem vyrovnanější partii a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 19:18 (29:38). Třetí čtvrtina se stala srdnatým bojištěm obou družstev, která projevovala známky únavy z tempa z první poločasu. V obraně jsme sice dokázali udržet tempo a soupeře tlačit do nepříjemných situací, ale vzápětí jsme zbytečně ztráceli míče a v podstatě je vraceli soupeři zpátky do rukou. Proto jsme nedokázali soupeře přestřílet a tak čtvrtina skočila nerozhodně 9:9 (38:47). V poslední čtvrtině holky ze sebe vydaly co mohly, ale ani tak to bužel nestačilo. V obranné fázi jsme sice zůstali na stejné úrovni jako v celém utkání, bohužel se ale obranná snaha projevila v únavě a následná útočná tažení tak občas přicházela vniveč vlivem ztrát a nepřesných pokusů o zakončení. Poslední čtvrtku jsme vyhráli 19:18, ale v celkovém součtu to na soupeře nestačilo. 

S výkonem v zápase jsem nadmíru spokojen a holky by měly taky (nehledě na výsledek!). Tým odvedl vynikající práci ! (hlavně v obraně, která se zlepšuje každým zápasem).

Basket Ostrava - BK Příbor (1.10.); 46:62

V druhém víkendovém zápase jsme nezačali důraznou obranou jako v sobotním zápase a to se přeneslo i do útočné fáze hry. Celkový dojem týmu působil, že se ještě pořádně neprobudil. První čtvrtina za stavu 12:12. Celý první poločas probíhal z naší strany v podstatě ve stejném duchu, nedokázali jsme těsně a agresivně bránit, zatímco v útoku jsme hráli až moc na sílu a tím odpadla týmovější hra. Poločas nabídl vyrovnanou a bojovnou hru obou týmu za stavu 25:26.

V poločase druhém využil soupeř skutečnosti, že holky v těchto kategoriích ještě nemají vypilovanou úspěšnou střelbu z větších vzdáleností a ucpal bednu. Tím v podstatě pokryl všechny naše pokusy o nájezdy do koše a z toho plynule navazoval do útoků i protiútoků. Navýšil tak svůj náskok na rozdíl 16 bodů. V poslední čtvrtině utkání soupeř pokračoval v taktice, která mu nadmíru vycházela. Jelikož se holky nadále "rozbíjely" o obranou hradbu soupeře, dostaly pokyn, aby začaly střílet z všech volných pozic. Z pozic jsme byli alespoň schopni trefit dvě trojky a pár dvoubodových střel.

Dalo by se říct, že soupeř nás udolal svým taktickým ucpáním vymezeného prostoru, tahle "taktika" se jim ovšem vymstí ve starších kategoriích, jakmile holky zlepší střelbu z větších vzdáleností. Bohužel z naší strany to nebyl nijak ohromující výkon v obraně a navíc jsme dohrávali skoro polovinu utkání bez 2 hráček (zranění). Chválím ale za bojovnost o míč.

Basket Ostrava - BK Havířov (30.9.); 74:55

V prvním zápase v kategorii U15 jsem přivítali na domácí palubovce soupeře z Havířova. Jako tým doplněný více jak z poloviny o mladé pušky jsme začali utkání velmi dobrou obranou a soupeř dokázal vstřelit pouhé tři body za první čtvrtinu. Tým působil vyhraně, podávali jsme si míče a z kvalitní obrany jsme dokázali založit i rychlé protiútoky, které také přispěli k výsledku na konci první čtvrtiny 20:3.  Jak už to ale bývá, první vyhráni z kapsy vyhání. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili až moc s velkým klidem, obrana polevila, toho soupeř dokázal využít a vyhrál druhou čtvrtinu 11:21 ! Havířov tedy dotáhl náš náskok na pouhých 7 bodů (31:24). 

Po poločasové "promluvě" trenérů do duše hráček, že takhle to dále nepůjde, začla třetí třetina trošku lepším projevem a nasazením, ale stále šel cítět jakýsi strach o výsledek. Nakonec jsme ale dokázali vybudovat aslespoň 11 bodový náskok. (51:40). Až ve čtvrté čtvrtině se nám dokázalo navázat na dobrý výkon z první čtvrtiny, hlavně důraznější obranou a tak jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce s větším klidem (74:55).

Chválím tým za kvalitní obranu v první a čtvrté čtvrtině utkání a také za předvedenou týmovou hru v na útočné polovině.

Partneři

      Poski       
         Mor-ostr-privoz          Ostrava  

Kontakt

BASKET Ostrava, z.s. spolek

Sokolská třída 1918/46

702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Kontaktní osoba:

Ludvík Magnusek

E-mail: basketostrava@basketostrava.cz

Tel.: 702 075 294