8.a 9.12.2018; BO - KP a Žabiny Brno; 47:117 a 37:82

Basket Ostrava - KP Brno 47:117 (13:29 27:64 35:94)
Basket Ostrava - Žabiny Brno 37:82 (5:18 12:37 25:61)

Oba zápasy proti soupeřům z Brna se dají shrnou opět do jednoho komentáře. Proti kvalitním soupeřům jsme odehráli velmi kvalitní utkání a výsledky nás můžou těšit. I přes nepříjemné zónové presinky a zdvojování, jsme dokázali občas tyto obrany ukázkově přehrát, což mě potěšilo.

Zároveň bych shrnul půlku sezöny, kterou máme už úspěšně za sebou. Píšu úspěšně, protože z mého pohledu prostě byla. Až na 2 utkání jsme předváděli stabilní výkony a v každém utkání se dalo najít postupné zlepšení ať už týmové, či individuální.
I když jsme do Extraligy pro další část sezóny nedostaly, nemusí nás to vůbec mrzet. Proti známým soupeřům se kterými jsme kdysi dostávaly naloženo, jsme dokázali hrát vyrovnavnou partii a dokkonce nad nimi zvítezit. Konečné tři výhry jsou skvělé a nad moje očekávání.
Proti silnějším soupeřům jsme dokázali držet krok, než jsme bohužel odpadli a proti těm nejsilnějším Extraligovým družstvům jsme nasbírali cené zkušenosti. smile

25.11.2018; Studánka Pardubice - BO; 67:57 (23:12 36:21 55:38)

Tento zápas hodnotím jako jeden z nejlepších odehraných utkání z této poloviny sezóny. Nejde ani tak o skóre, ale hlavně o průběh a celkový projev hry. Už od prvních minut jsme nabírali na skóre celkem větší ztrátu, kdy se vlastně první tři čtvrtiny skóre pohybovalo v rozdíle od -12 až dokonce -20 bodů. Ale...v utkání byly vidět rychlé protiútoky tažené po lajně, v postupných útocích se střílelo tam kde mělo, kde se zároveň šlo na útočný doskok a nikdo z týmu se nebál hrát 1v1 a natlačit se směrem do koše. Zároveň v zápase padlo hned několik individuálních pokroků, které mě mile překvapili a nesmírně si jich cením - jako konečně jiné změny směru než před tělem, různé varianty zakončení na koš apod. V obraně jsme hráli zodpovědně a týmově. Bohužel jedinou výraznou chybou byl obranný doskok, který dle mého udržoval toto nevlídné skóre. Ve čtvrté čtrtině holky nejenom že dokázaly zachovat klidnou hlavu a dál hrát to co předtím, ale dokonce se energie, která doprovázela celý zápas vyšplhala na maximum. To mělo za následek dotažení skóre až na pouhých -8b. Vnukli jsme tak soupeři myšlenku na zdramatizování zápasu. Dramatický konec se nakonec nekonal...nicméně tohle nás nemusí vůbec mrzet. Předvedli jsme skvělý výkon, při pravidelném střídání si každý zahrál a ze zápasu jsme měli radost. Nezasvěcený divák, který došel na konec utkání a viděl úsměv na našich tvářích a sílu závěrečného pokřiku, si musel myslet, že vyhrál náš tým. A tak to má být :)

24.11.2018; OSK Olomouc - BO; 57:59 (19:16 36:35 47:53)

Se známým soupeřem jsme odehrály vyrovnané utkání. I když jsme nezačali nejlépe, naší snahou a zároveň nezbrklou hrou jsme krok po kroku dokázali skóre otočit v náš prospěch. Konec zápasu jsme si zdramatizovali možná více, než bylo nutné, ale aspoň je co vyprávět smile Chtěl bych pochválit tým za slušně odehrané utkání, ve kterém se bojovalo a ve větší míře už se objevovaly trénované prvky. Strašně si cením takových zápasů se známými soupeři, protože právě na takových utkáních jde nejlépe vidět, jaký jsme za čas strávený spolu, udělali velký pokrok smile

11.11.2018; BK Havířov - BO; 87:52 (28:16 50:32 62:41)

I přes sobotní zkušenosti a různá zranění či nemocnost v týmu jsme předvedli proti Havířovu celkem sympatický výkon. V zápase už jsem viděl prvky, které trénujeme, což mě mile potěšilo.
To se projevilo i na výsledku, kdy jsme prohráli pouze o 35b naproti 54b. z prvního vzájemného utkání.

10.11.2018; OP Prostějov - BO; 72:57 (23:12 36:24 54:42)

V zápase jsme nedokázali pořádně bránit a tím pádem jsme byli bezzubí i v útoku. Holky ví, čím to bylo a vyříkali jsme si to hned v poločase. V tomto zápase jsme byli největším soupeřem sami sobě.

27.10.2018; BO - SBŠ; 48:102 (12:24 21:54 41:78)

Do ostravské odvety jsme nastupili se sklopenými hlavami, čímž jsme jenom zvětšili soupeřovu sílu. Proto tento zápas nenabídl vyrovnanější průběh. Jediná z naší strany dobře/naplno odehraná čtvrtina, byla ta třetí. To se projevilo taky na výsledku, kdy jsme dokázali hrát vyrovnanější partii a to s rozdílem 4b. Škoda takových zápasů se sklopenými hlavami, i když k tomu není žádný důvod !

26.10.2018; SBŠ - BO; 81:44 (11:14 38:31 58:39)

Soupeř do utkání nastoupil jako kdyby se mu nechtělo hrát, čehož jsme sice dokázali trochu využít, ale bohužel jsme se přitom přizpůsobili pomalejšímu tempu soupeře. Tímpádem jsme nevytvořili větší bodový náskok, který by se hodil.
I v druhé čtvrtině jsme hráli se silným soupeřem vyrovnanější partii, který se avšak ujal menšího vedení. V druhém poločase začal hrát soupeř agresivněji, z čehož jsme se bohužel bezdůvodně zalekli a s vyrovnaným zápasem byl konec. Taky opět trošku docházeli z naší strany síly. Musíme uznat, že soupeř je zatím kvalitnější, nicméně za náš výkon se nemusíme stydět. Z naší strany jde vidět zančný pokrok ve všech činnsotech, které jsme dříve neovládali. Snahou a trpělivostí se budeme opět pousouvat jenom dále :)

14.10.2018; KP Brno - BO; 124:37 (47:9 67:23 89:33)

Bohužel nedělní zápas nemůžu zařadit do těch povedených jako např. zápas předchozí - sobotní. Vše začalo pozdějším příchodem ráno na sraz. I když jsme dorazily do haly celkem normálně půl hodiny před zápasem, pokračovalo to zdržením v šatně a celý tým byl připravený k rozcvičování až za 15min. ! Takže na samotné rozcvičení nám zbylo cca 15 min. Takhle se začínat zápasy nemohou a obzvlášť ne proti opět silnému soupeři ( 3. místo na MČR U14). V první čtvrtině jsme tedy pořád spali a soupeř nám dal tuhle skutečnost pěkně sežrat a první čtvrtinu nám naložil 47:9 ! Holky se probudily až v druhé čtvrtině, která už byla lepší s výsledkem 20:14. Bohužel 40 bodové manko hned na zápasu, to je dost a těžko se z toho zpamatovává, proto i tento divoký výsledek. Soupeř byly opět basketbalově jinde, nicméně, takhle to rozhodně dopadnout nemuselo. Holky už ví, jaké si z toho vzít ponaučení :)

13.10.2018; Žabiny Brno - BO; 113:39 (30:9 56:21 85:32)

V prvním venkovním zápase sezóny jsme jeli k soupeřům do Brna. V sobotním zápase nás čekal velmi silný soupeř, který v minulé sezóně skončil druhý na MČR U14. Už tato skutečnost naznačovala kvalitního soupeře. To se také potvrdilo a Žabiny od začátku utkání ukazovaly svoji sílu. I když tým předvedl bojovný a snaživý výkon, šlo vidět, že tento soupeř je bohužel momentálně nad naše síly. Holky ale musím pochválit, že se soupeře nezalekly, bojovaly o každý balón. Za tento výkon a zápas se nemusíme stydět.

30.09.2018; BO - OSK Olomouc; 88:76 (24:25 48:37 71:58)

Dalším soupeřem ve víkendové dvojičce byl pro nás známý OSK Olomouc, se kterým jsme se potkávali i minulou sezónu. Začátek zápasu nebyl úplně ideální, protože jsme nenastoupili v takovém vysokém tempu jako předchozí zápas. Možná za to mohla mírná únava, každopádně se nedařilo zahajovat rychlé protiútoky ani v obrana nebyla tak agrseivní.
Díky bojovnosti jsme ale hráli se soupeřem vyrovnaně. V druhé čtvrtině už jsme asi únavu vyběhali a projev hry byl lepší. I když se rychlé protiútoky pořád nedařilo zahajovat, zabrali jsme v obraně a šlo to znát. V poločase jsme už vedli o 11b. V druhém poločase hra vypadala slušně a utkání jsme dohráli bez větších chyb. Musím holky pochválit za další pohledné utkání, jde vidět, že rosteme zápas od zápasu. Dokázali jsme porazit soupeře, který nám přesně před rokem naložil o 30b. Krása ! smile

29.9.18; Bo - Pardubice; 73:93 (15:29 34:49 54:70)

V sobotním zápase k nám přijel pro nás neznámý soupeř z Pardubic. V minulé sezóně Pardubice postoupily do extraligy, což naznačovalo, že soupeř bude hodně kvalitní.
Tato domněnka se potvrdila. Proti Pardubicím jsme odehrály výborné utkání. Bohužel nám v první čtvrtině soupeř odskočil a i když jsme po celou dobu utkání drželi tempo a zároveň jsme pořád byli celkem na dostřel, nepodařilo se nám ztrátu dohnat. I když v zápase byly určité chyby a chvilkové výpadky, kterých soupeř zkušeně využil, nedá se holkám nic zásádního vytknout. S výsledkem můžeme být rozhodně spokojeni. smile

16.9.18; Bo - OP Prostějov; 63:50 (7:18 24:28 43:38)

Při druhém zápase sezóny jsme se sešli v plném počtu. První čtvrtka proti silnému soupeři z Prostějova, nad kterým se nám nepodařilo vyhrát ani jednou z posledních 3 vzájemných zápasů (včetně kvalifikace do ligy), nezačla zrovna nejlépe. Přesto, že jsem od začátku agresivně bránili hlavně hráče s míčem, soupeři se dařilo skórovat a tak byl stav po 1. čtvrtině 7:18. Výsledku jsme se ale nezalekli a pokračovali jsme v naší agresivní obraně, která začla přinášet ovoce hned na začátku druhé čtvrtiny, kdy jsme dorovnali soupeře na rozdíl tří boduů. Zbytek této čtvrtiny byl dost vyrovnaný, o čemž svědčí konečný stav 24:28. Nástup do druhé poločasu byl v tomhle vyrovnaném utkání velmi důležitý a tak hned po našich úvodních krocích a koše soupeře následoval time-out. Po tomto time jsme jasně převzali otěže zápasu a soupeře jsme nejenom dorovnali, ale pomalu navyšovaly náš náskok.  I když to tak ze začátku zápasu nevypadalo, naštěstí jsme se odprostili od předchozího nezdaru proti Havířovu a udrželi si vyrovnaný výkon až do konce utkání. Hned druhým zápasem jsem ukořistili cenné, první vítězství v lize! smile

15.9.18; Bo - BK Havířov; 33:87 (13:18 19:41 23:63)

Hned první zápas sezóny jsme se utkali s velmi kvalitním soupeřem z Havířova. Na týmu byla vidět určitá nervozita a nesoustředěnost, kterou jsme ze začátku přebili snahou. Po první čtvrtině byl stav vyrovnaný. Nástup do druhé čtvrtiny jsme ale nezvládly, tým Havířova se rozehrál, dostaly jsme 3 koše po sobě, tým okamžitě ztratil sebevědomí a od té doby jsme se jenom vezli. Po půlce třetí čtvrtiny už bylo jasné, že deka, která padla na tým, se už neodhrne a tak se začalo střídat na pětky, ať si každý zahraje. Nechválím za obranu, kterou umíme daleko lépe a za celkovou nesoustředěnost na hřišti. Naopak chválím za snahu bojovat a rvát se o míče i přes nevydařený průběh zápasu.