BK Příbor - Basket Ostrava (23.4.); 65:45

Jelikož ve stejný termín hráli naše U17, odehráli jsme zápas bez našich U15. Výsledek zápasu nás nezajímal, v tomto zápase jsme si vyzkoušeli různé věci a holky dostaly úkoly do každé čtvrtky. Příbor hrál svoji hru a my zase tu naši. 

TJ Start Havířov - Basket Ostrava (21.4.); 72:65

Cílem tohoto zápasu bylo, aby si všechy hráčky dosytosti zahrály. I přes málou účast na zápase (7 holek) jsme dodržovali pravidelné střídání. Tým bojoval po celou dobu utkání. I díky bojovnosti jsme tento zápas vyhráli. Do příště se akorát musíme vyvarovat zbytečných ztrát :)

BASKET OSTRAVA - SBŠ B (8.4.); 53:83

Jde vidět, že tým SBŠ je vyhraný má odehraný nespočet zápasů v sezóně. I tak jsme proti soupeři odehráli celkem slušný zápas, který jsme prohráli o 30b. Je to určitý pokrok dopředu, protože minulý vzájemný zápas skončil o 45b, kde jsme skórovali pouhých 19b. 

TJ Start Havířov - Basket Ostrava (3.3.); 89:75

V tomto zápase jsme vůbec nechytli začátek utkání a první poločas jsme v podstatě ani nevěděli, že jsme na nějakém hřišti a snažíme se hrát nějaký basket. Druhý poločas už jsme konečně byli duchem na hřišti a tak se naše hra hodně zlepšila. To se odvíjelo i na skóre, protože jsme obě čtvrtky v druhém poločasu vyhráli. Utkání se ale hraje na 4 čtvrtky a jelikož jsme ty první dvě prospali, tak jsme nebyli schopni dohnat velkou bodovou ztrátu. 

Basket Ostrava - TJ Start Havířov (20.1.); 44:84

Do začátku utkání jsme vletěli jako vichřice a po 3 rychlých koších, kdy se soupeř ani nedostal za půlku, si musel vzít time-out. Bohužel to bylo asi tak všechno co bylo v tomhle utkání pozitivní. Po time-outu jsme polevili asi v domění, že se soupeř porazí sám a do půlky první čtvrtiny se hrálo vyrovnané utkání.  Poté jsme udělali pár chyb, z kterých soupeř těžil a v ten moment pro náš tým skončil zápas. Holky svěsily hlavy v domění, že soupeř někde nabyl božskou sílu. Chválihodná byla první půle poslední čtvrtiny, kdy holky pochopily, že musí přidat a vsítili v podstatě 12b v řadě. Celý zápas byl bohužel našim týmem prospaný. 

Basket Ostrava - SBŠ Ostrava "B" (7.1.); 40:76

Nedělní zápas jsme odehráli proti stejnému soupeři, ale úplně v jiném duchu. Tým podal 100% výkon a dal do hry vše. Do poločasu jsme hráli vyrovnanou partii (21:37). Ve třetí čtvrtině už bohužel docházely síly a tak soupeř zakončoval snadněji z rychlých protiútoků a naše útoku jsme nebyli schopni proměnit několik jednoduších košů. Proto nám soupeř odskočil na větší rozdíl (26:56). Ve poslední čtvrtině holky sebraly všechny poslední síly do obrany a to se vyplatilo, protože jsem proměnily 6 košů v řadě. Bohužel v polovině čtvrtky už odešly síly úplně a soupeř odskočil rychlými protiútoky opět na 30b. Od týmu to byl vynikající výkon hlavně v obranné části, kromě obranného doskoku. Obranný doskok byl téměř nulový a proto soupeř zakončoval i na pátý pokus. V útoku je akorát škoda několika neproměných jasných košů. Se zápasem jsem spokojen, u každé hráčky šly vidět individuální pokroky.

SBŠ Ostrava "B" - Basket Ostrava (6.1.); 64:19

První zápas v Novém roce 2018 se stal debaklem. Proti silnému soupeři z SBŠ jsme nedokázali skoro nic a daných 19b mluví za vše. Výkon týmu nebyl 100% a na některých šlo bohužel poznat, že dva týdny prázdnin jim neprospělo.

SBŠ Ostrava "B" - Basket Ostrava (7.12.); 83:39

Do zápasu jsme vstoupili vklidu a s hlavou nahoře. V první čtvrtině jsem odvedli dobrý výkon. Když holky po první čtvrtině (za stavu 17:12 pro SBŠ) zjistily, že i s takovým týmem jako je SBŠ se dá hrát vyrovnaně, projevilo se to bohužel i na hře.
Naše hra začala být od druhé čtvrtiny značně nervózní a to se projevilo na zbytečných a nevynucených ztrátách, nedaných košů, nepřesných přihrávek apod.
Obrana taky bohužel z části odešla a proto od druhé čtvrtiny zápas v podstatě patřil domácímu týmu z SBŠ.

OP Prostějov - Basket Ostrava (26.11.); 63:54

Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře, ale i přes dobrý výkon jsme v první čtvrtce prohrávali 18:9. V druhé čtvrtině jsme odvedli zatím nejlepší výkon v této sezóně, kdy jsme v obraně nedali soupeři zadarmo ani kousek jeho domácí palubovky. Mezitím jsme zakončovali rychlé protiútoky a v postupném útoku si podali krásně podávali míč a tak jsme zakončovali z otevřených pozic. To se podepsalo také na skóre, kdy jsme dokonce předehanli soupeře a v poločase jsme vedli 28:31. Nástup do druhého poločasu byl z naší strany s menším nasazením. Po důrazné promluvě v time-outu se hráčky probraly a pokračovaly dále v kvalitním výkonu. Soupeř v druhém poločase zvolil zataženější obranu v trojkovém oblouku, místo obrany po celém hřišti, kterou praktikoval v poločase prvním. Na tuhle obranu jsme nedokázali najít odpověď. Nicméně tenhle zápas považuji za vítězný, hlavně díky velmi dobrému týmovému výkonu, kdy se začínají projevovat věci, které trénujeme.

BK Příbor - Basket Ostrava (24.11.); 52:40

Utkání bylo velmi vyrovnané a pro diváka určitě atraktivní od začátku až dokonce. Oba týmy předvedly srdnatý boj v rychlém tempu po celou dobu utkání. První čtvrtina skončila vyrovnaně 8:8, v poločase bylo skóre dokonce v náš prospěch, tedy 24:25. Ve třetí čtvrtině byl pro nás bohužel zlom utkání, kdy nám soupeř utekl na rozdíl 7 bodů a tuto ztrátu už jsme nebyli schopni dohnat po zbytek utkání. Utkání hodnotím velmi kladně i přes výslednou prohru. Jak holky, tak přítomní rodiče by měli být spokojeni s dobře odvedeným výkonem. V zápase nás mohou mrzet akorát nedné jasné koše, kterých bylo nespočet (přibližně 20b.) a díky kterým jsme mohli také vyhrát. 

TJ Start Havířov - BASKET OSTRAVA (11.11.); 60:47

V tomto utkání zvítězilo družstvo, které o vítězství stálo více.

Basket Ostrava - OP Prostějov (14.10.); 57:65

Již třetí zápas v řadě na domácí palubovce poskytnul krásnou a vyrovnanou bitvu obou týmů. Bohoužel jsme si nechali odskočit soupeře hned v první čtvrtině na 10b., což nás mohlo v celkovém součtu mrzet, protože ostatní čtvrtiny byly zcela vyrovnané. Konec první čtvrtiny 10:20. Druhou čtvrtinu jsme hlavně po jistějším obranném doskoku a také lepší obraně na míč hráli se soupeřem vyrovnanější partii a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 19:18 (29:38). Třetí čtvrtina se stala srdnatým bojištěm obou družstev, která projevovala známky únavy z tempa z první poločasu. V obraně jsme sice dokázali udržet tempo a soupeře tlačit do nepříjemných situací, ale vzápětí jsme zbytečně ztráceli míče a v podstatě je vraceli soupeři zpátky do rukou. Proto jsme nedokázali soupeře přestřílet a tak čtvrtina skočila nerozhodně 9:9 (38:47). V poslední čtvrtině holky ze sebe vydaly co mohly, ale ani tak to bužel nestačilo. V obranné fázi jsme sice zůstali na stejné úrovni jako v celém utkání, bohužel se ale obranná snaha projevila v únavě a následná útočná tažení tak občas přicházela vniveč vlivem ztrát a nepřesných pokusů o zakončení. Poslední čtvrtku jsme vyhráli 19:18, ale v celkovém součtu to na soupeře nestačilo. 

S výkonem v zápase jsem nadmíru spokojen a holky by měly taky (nehledě na výsledek!). Tým odvedl vynikající práci ! (hlavně v obraně, která se zlepšuje každým zápasem).

Basket Ostrava - BK Příbor (1.10.); 46:62

V druhém víkendovém zápase jsme nezačali důraznou obranou jako v sobotním zápase a to se přeneslo i do útočné fáze hry. Celkový dojem týmu působil, že se ještě pořádně neprobudil. První čtvrtina za stavu 12:12. Celý první poločas probíhal z naší strany v podstatě ve stejném duchu, nedokázali jsme těsně a agresivně bránit, zatímco v útoku jsme hráli až moc na sílu a tím odpadla týmovější hra. Poločas nabídl vyrovnanou a bojovnou hru obou týmu za stavu 25:26.

V poločase druhém využil soupeř skutečnosti, že holky v těchto kategoriích ještě nemají vypilovanou úspěšnou střelbu z větších vzdáleností a ucpal bednu. Tím v podstatě pokryl všechny naše pokusy o nájezdy do koše a z toho plynule navazoval do útoků i protiútoků. Navýšil tak svůj náskok na rozdíl 16 bodů. V poslední čtvrtině utkání soupeř pokračoval v taktice, která mu nadmíru vycházela. Jelikož se holky nadále "rozbíjely" o obranou hradbu soupeře, dostaly pokyn, aby začaly střílet z všech volných pozic. Z pozic jsme byli alespoň schopni trefit dvě trojky a pár dvoubodových střel.

Dalo by se říct, že soupeř nás udolal svým taktickým ucpáním vymezeného prostoru, tahle "taktika" se jim ovšem vymstí ve starších kategoriích, jakmile holky zlepší střelbu z větších vzdáleností. Bohužel z naší strany to nebyl nijak ohromující výkon v obraně a navíc jsme dohrávali skoro polovinu utkání bez 2 hráček (zranění). Chválím ale za bojovnost o míč.

Basket Ostrava - BK Havířov (30.9.); 74:55

V prvním zápase v kategorii U15 jsem přivítali na domácí palubovce soupeře z Havířova. Jako tým doplněný více jak z poloviny o mladé pušky jsme začali utkání velmi dobrou obranou a soupeř dokázal vstřelit pouhé tři body za první čtvrtinu. Tým působil vyhraně, podávali jsme si míče a z kvalitní obrany jsme dokázali založit i rychlé protiútoky, které také přispěli k výsledku na konci první čtvrtiny 20:3.  Jak už to ale bývá, první vyhráni z kapsy vyhání. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili až moc s velkým klidem, obrana polevila, toho soupeř dokázal využít a vyhrál druhou čtvrtinu 11:21 ! Havířov tedy dotáhl náš náskok na pouhých 7 bodů (31:24). 

Po poločasové "promluvě" trenérů do duše hráček, že takhle to dále nepůjde, začla třetí třetina trošku lepším projevem a nasazením, ale stále šel cítět jakýsi strach o výsledek. Nakonec jsme ale dokázali vybudovat aslespoň 11 bodový náskok. (51:40). Až ve čtvrté čtvrtině se nám dokázalo navázat na dobrý výkon z první čtvrtiny, hlavně důraznější obranou a tak jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce s větším klidem (74:55).

Chválím tým za kvalitní obranu v první a čtvrté čtvrtině utkání a také za předvedenou týmovou hru v na útočné polovině.

Partneři

      Poski       
Spolecne-tvorime-jih      Mor-ostr-privoz          Ostrava  

Kontakt

BASKET Ostrava, z.s. spolek

Sokolská třída 1918/46

702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Kontaktní osoba:

Ludvík Magnusek

E-mail: basketostrava@basketostrava.cz

Tel.: 702 075 294