16.9.18; Basket Ostrava - OP Prostějov; 63:50 (7:18 24:28 43:38)

Při druhém zápase sezóny jsme se sešli v plném počtu. První čtvrtka proti silnému soupeři z Prostějova, nad kterým se nám nepodařilo vyhrát ani jednou z posledních 3 vzájemných zápasů (včetně kvalifikace do ligy), nezačla zrovna nejlépe. Přesto, že jsem od začátku agresivně bránili hlavně hráče s míčem, soupeři se dařilo skórovat a tak byl stav po 1. čtvrtině 7:18. Výsledku jsme se ale nezalekli a pokračovali jsme v naší agresivní obraně, která začla přinášet ovoce hned na začátku druhé čtvrtiny, kdy jsme dorovnali soupeře na rozdíl tří boduů. Zbytek této čtvrtiny byl dost vyrovnaný, o čemž svědčí konečný stav 24:28. Nástup do druhé poločasu byl v tomhle vyrovnaném utkání velmi důležitý a tak hned po našich úvodních krocích a koše soupeře následoval time-out. Po tomto time jsme jasně převzali otěže zápasu a soupeře jsme nejenom dorovnali, ale pomalu navyšovaly náš náskok.  I když to tak ze začátku zápasu nevypadalo, naštěstí jsme se odprostili od předchozího nezdaru proti Havířovu a udrželi si vyrovnaný výkon až do konce utkání. Hned druhým zápasem jsem ukořistili cenné, první vítězství v lize! smile

15.9.18; Basket Ostrava - BK Havířov; 33:87 (13:18 19:41 23:63)

Hned první zápas sezóny jsme se utkali s velmi kvalitním soupeřem z Havířova. Na týmu byla vidět určitá nervozita a nesoustředěnost, kterou jsme ze začátku přebili snahou. Po první čtvrtině byl stav vyrovnaný. Nástup do druhé čtvrtiny jsme ale nezvládly, tým Havířova se rozehrál, dostaly jsme 3 koše po sobě, tým okamžitě ztratil sebevědomí a od té doby jsme se jenom vezli. Po půlce třetí čtvrtiny už bylo jasné, že deka, která padla na tým, se už neodhrne a tak se začalo střídat na pětky, ať si každý zahraje. Nechválím za obranu, kterou umíme daleko lépe a za celkovou nesoustředěnost na hřišti. Naopak chválím za snahu bojovat a rvát se o míče i přes nevydařený průběh zápasu.