Z historie

Klub, na bázi občanského sdružení, vznikl registrací na Ministerstvu vnitra dne 3.7.2009. Díky pravidelnému doplňování nejmladších kategorií se nám daří budovat věkovou pyramidu.

Aktuálně

Aktuálně máme první ženský tým v historii klubu, který bude hrát Severomoravskou ligu žen. Dále pak poprvé hrajeme celkem 3 ligové soutěže a to v kategoriích U19, U15 a U14. Tým U17 se zúčastí Nadregionální soutěže
a týmy U13, U12 a U11 si zahrají Oblastní přebory. V Severomoravské lize působí ještě naše druhé družstvo žen.

Vize klubu

Naším cílem je vybudovat stabilní dívčí basketbalový klub. Vytvořit věkovou posloupnost (pyramidu) od nejmladších kategorií až po dorost, s účastí družstev na krajské úrovni (u těch nejmladších) i na celorepublikové úrovni (v žákovských a dorosteneckých kategoriích).

Hlavním motivem je nabídnout mladým dívkám alternativu poskytující vysokou míru uspokojení a seberealizace prostřednictvím pravidelného sportování v kolektivu - alternativu k „neproduktivnímu“ trávení volného času.

Zaměřujeme se na cílevědomé a smysluplné trávení volného času, klademe důraz na tvrdou osobní práci, spojenou s individuálním rozvojem fyzických i psychických schopností.

Na základě osobních zkušeností jsme přesvědčeni, že mladí sportovci jsou obecně lépe připraveni pro budoucí profesionální život, neboť se od mladého věku učí vyrovnávat s různorodým kolektivem, osobními a kolektivními úspěchy či neúspěchy a v kolektivních sportech se v neposlední řadě zejména učí spolupráci!

Poski
Spolecne-tvorime-jih      Mor-ostr-privoz          Ostrava