Z historie

Klub, na bázi občanského sdružení, vznikl registrací na Ministerstvu vnitra dne 3.7.2009. Díky pravidelnému doplňování nejmladších kategorií se nám daří budovat věkovou pyramidu.

Současnost

Aktuálně nejstarší mládežnický tým hraje celostátní ligovou soutěž kategorie Juniorky U19, dále pak naše týmy hrají v kategoriích U17, U15, U14, U13, U12, U11 a máme čtyři přípravky. V severomoravské lize působí také naše družstvo žen. V loňské sezoně se družstvo starších žaček U15 umístilo na 6. místě v ČR. Družstva U12 a U13 se také účastnilo mistrovství ve své kategorii. V mládežnických kategoriích máme tři reprezentantky Paťorková (U17) , Mihalová (U15) a Kuklová (14)

Vize klubu

Naším cílem je vybudovat stabilní dívčí basketbalový klub. Vytvořit věkovou posloupnost (pyramidu) od nejmladších kategorií až po dorost, s účastí družstev na krajské úrovni (u těch nejmladších) i na celorepublikové úrovni (v žákovských a dorosteneckých kategoriích).

Hlavním motivem je nabídnout mladým dívkám alternativu poskytující vysokou míru uspokojení a seberealizace prostřednictvím pravidelného sportování v kolektivu - alternativu k „neproduktivnímu“ trávení volného času.

Zaměřujeme se na cílevědomé a smysluplné trávení volného času, klademe důraz na tvrdou osobní práci, spojenou s individuálním rozvojem fyzických i psychických schopností.

Na základě osobních zkušeností jsme přesvědčeni, že mladí sportovci jsou obecně lépe připraveni pro budoucí profesionální život, neboť se od mladého věku učí vyrovnávat s různorodým kolektivem, osobními a kolektivními úspěchy či neúspěchy a v kolektivních sportech se v neposlední řadě zejména učí spolupráci!

Poski
         Mor-ostr-privoz          Ostrava