Z historie

Klub, na bázi občanského sdružení, vznikl registrací na Ministerstvu vnitra dne 3.7.2009. Díky pravidelnému doplňování nejmladších kategorií se nám daří budovat věkovou pyramidu.

Aktuálně

Aktuálně máme druhou sezonu ženský tým, který hraje Severomoravskou ligu žen. Dále pak poprvé hrajeme celkem 3 celostátní ligové soutěže a to v kategoriích U19, U17 a U14. Tým U15 se účastí Nadregionální soutěže a týmy U13, U12 a U11 hrají Oblastní přebory. Kategorie U11 ještě hraje kvalifikaci o postup na Národní festival ČR.

Vize klubu

Naším cílem je vybudovat stabilní dívčí basketbalový klub. Vytvořit věkovou posloupnost (pyramidu) od nejmladších kategorií až po dorost, s účastí družstev na krajské úrovni (u těch nejmladších) i na celorepublikové úrovni (v žákovských a dorosteneckých kategoriích).

Hlavním motivem je nabídnout mladým dívkám alternativu poskytující vysokou míru uspokojení a seberealizace prostřednictvím pravidelného sportování v kolektivu - alternativu k „neproduktivnímu“ trávení volného času.

Zaměřujeme se na cílevědomé a smysluplné trávení volného času, klademe důraz na tvrdou osobní práci, spojenou s individuálním rozvojem fyzických i psychických schopností.

Na základě osobních zkušeností jsme přesvědčeni, že mladí sportovci jsou obecně lépe připraveni pro budoucí profesionální život, neboť se od mladého věku učí vyrovnávat s různorodým kolektivem, osobními a kolektivními úspěchy či neúspěchy a v kolektivních sportech se v neposlední řadě zejména učí spolupráci!

Poski
Spolecne-tvorime-jih      Mor-ostr-privoz          Ostrava